Jarda Kestřa Kestřánek

Kestřa ve Sladkém Konci hraje na baskytaru srdcem i prsty. Ale taky zpívá. S jeho pěveckým výkonem se můžete pokochat až na konci koncertu.

Je to ten muž, který po rozpadu Gigie Bendu zavolal Zombiemu a společně s Petrem Slezákem a Swetjou postavili Sladký Konec. Kestřa má za sebou kapely Gigie Bend, Folimanku Blues, Něžný Octopus, Královskou cestu, Hutututu a Hally Belly, kde po létech opět hraje. Basuje také v Jull Dajen, Sboru břežanských kastrátů a v duu Kolben a Kavlík.

Na co hraje: Je to úchyl do hudebních nástrojů a nemůže vidět, jak nástroje umírají na regálech hudebnin nebo bazarů. V současnosti hraje nejčastěji na mahagonový Telecaster a bezpražcovku model Jazz Bass, obé s prodlouženou menzurou od od Jardy Janeckého, na Fender Jazz Bass 78, Fender Precision Bass 78, na bezpažcovku Neuser Bass Hand made. Vlastní také lubovku Aria Pro, černý Telecaster s krátkou menzurou a oranžovou akustiku Greg Benett. K dalším kouskům patří stará Alexandra, Squier Jazz Bass, Jolana Bass, a Jazz Bass neurčitého orientálního původu. Aparáty střídá: starý Peavey Mark III, model 1978 s bednama 1x15 + 2x10 a lampáč Orange s bednama vlastní výroby osazenejma Fane 2x12, starý lampáč Gaytone Baseman a malé kombo osazené GALLIEN-KRUEGER MB 200 a 2x10 Fane. Mezi aparátem a basou používá analogové a lampové potvory, compresor Mark Bass, overdrive EBS - VD ValveDrive - Tube preamp a EQ MXR M108 10 Band, chorus Tech 21, Boss synthetizer SYB5 a vysílačku Line6. Na jednom Jazz Bass Squieru má midi a synťák Rolland GR 20 GK.