Swetja

Swetja je od přírody multiinstrumentalista a ve Sladkém Konci hraje na elektrickou & midi kytaru, steelkytaru, pilu a analogový bezdotykový syntetizátor theremin. Je typickým příkladem muzikanta, kterému nezáleží na co hraje, ale jde mu o to, aby ty tóny měly pořádný koule. Na krku má také zpěv.

Ve Sladkém Konci působí od samého začátku, hrajeme společně ještě od dob Gigie Bendu, do kterého se před léty vnutil při jednom živém hraní ještě, když fungoval karlínský Skanzen. Swetja hrál celou cestu z Bánskéj Bystrice až do Prahy. Má svoje sólové křídlení, hostoval u Bubáka ve Strašidelným, hraje s Vlastou Redlem a pak taky se všema a všude - King George, George Haslam, Varhan Orchestrovič Bauer... Další jeho uchýlkou jsou kompozice pro fujaru a symfonický orchestr.

Hraje na starou americkou elektrickou minikytaru K49 se 2ma humbuckery a midi, kterou si přivezl z Anglie a na mahagonového Strata nejasného původu. Combo zásadně neřeší. Již léta vyvíjí systém používání zvuků z notebooku, ale nevím... Na pódiu je viděn s kytarovým syntetizátorem Roland GR55.